Organisatiecultuur door een gedragslens (0,5 PE)
Op dinsdag 27 mei organiseert LVSC Amsterdam van 14.00-16.45uur de Workshop Organisatiecultuur door een gedragslens.
Organisatiecultuur is een begrip dat vaak wordt genoemd als er binnen organisaties iets schuurt of verandering nodig is. Maar wat bedoelen we precies met cultuur? En hoe herken je als professional de invloed ervan op gedrag en besluitvorming? In deze workshop onderzoeken we wat organisatiecultuur werkelijk inhoudt en welke rol gedrag hierin speelt.
We besteden speciale aandacht aan de schaduwzijde van cultuur: gedragsrisico’s. Wat zijn dit precies? Waarom is het waardevol dat jij als coach, supervisor of organisatiebegeleider hier oog voor hebt?
Wat kun je verwachten?
Je krijgt praktische handvatten om gedragsrisico’s binnen organisaties te herkennen en effectief te be-ïnvloeden. We werken met wetenschappelijk onderbouwde gedragsveranderingsmodellen en onderzoeken welke aannames daaraan ten grondslag liggen. Ook kijken we naar concrete interventies die gedrag duurzaam kunnen beïnvloeden – toepasbaar in jouw praktijk als begeleider.
Mirea Raaijmakers nodigt je uit om met een gedragswetenschappelijke bril naar organisatiecultuur te kijken. Ze laat zien hoe je patronen in gedrag herkent, welke risico’s daarin schuilen en hoe je hier als professional bewust en effectief op kunt inspelen. De workshop biedt een mix van theorie, praktijkvoorbeelden en reflectie. Je leert hoe formele én informele mechanismen binnen organisaties gedrag beïnvloeden – en hoe je dit inzicht kunt inzetten in je eigen werkpraktijk.
Over Mirea Raaijmakers
Mirea heeft een diepgaande expertise in het begrijpen en beïnvloeden van menselijk gedrag binnen organisaties. Met een achtergrond in psychologie en gedragswetenschappen, en een rijke ervaring in zowel de publieke als private sector, richt ze zich op het analyseren van organisatiecultuur en het identificeren van gedragsrisico’s. Haar pragmatische en strategische benadering, gecombineerd met haar ervaring als topsporter, stelt haar in staat om gedragsveranderingsmodellen effectief toe te passen en organisaties te begeleiden naar een meer veilige en integere cultuur.
Datum
Dinsdag 27 mei.
Tijd
14.00 uur: Inloop en ontvangst, 14.15 uur: Start Workshop, 16.45 uur: Einde Workshop
Locatie
Oranjekerk, Tweede van der Helststraat 1-3 (hoek Van Ostadestraat), 1073 TK Amsterdam
Aanmelden
Schrijf je in via onderstaande knop. Er is plek voor 20 deelnemers en vol is vol. Ben je toch verhinderd, schrijf je dan tijdig weer uit via de site zodat een ander nog kan deelnemen. Inschrijven kan tot en met 26 mei of eerder tot het vol is.
Afmelden
Tot en met 18 mei 2025 kun je afmelden zonder kosten via de website. Vanaf 19 mei stuur je een mail naar amsterdam@lvsc.eu om je af te melden. Vanaf maandag 19 mei maakt de aangemelde deelnemer bij afzeggen op eigen initiatief € 10 over naar NL83 TRIO 0320 9882 28 t.n.v. LVSC "afzegging workshop Organisatiecultuur". De regeling is ook van toepassing bij "niet-verschijnen bij de workshop". De uiterste betalingsdatum is hierbij 28 mei 2025.
Naar overzicht
Gratis voor LVSC leden. Niet-leden kunnen een eenmalige voucher aanvragen om kosteloos kennis te maken via info@lvsc.eu. Vanaf maandag 19 mei maakt de aangemelde deelnemer bij afzeggen op eigen initiatief € 10 over naar NL83 TRIO 0320 9882 28 t.n.v. LVSC "afzegging workshop Organisatiecultuur". De regeling is ook van toepassing bij "niet-verschijnen bij de workshop". De uiterste betalingsdatum is hierbij 28 mei 2025.